Jednorożec kryptowalutowy Coinbase składa wniosek o publikację na Nasdaq

Założona w 2012 roku firma Coinbase wzrosła o ponad 139 procent w 2020 roku. Zebrała wówczas ponad 540 milionów dolarów w całkowitym finansowaniu.

Coinbase, giełda kryptowalut z siedzibą w Kalifornii, ogłosiła dziś, że złożyła oświadczenie rejestracyjne na formularzu S-1 w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w związku z proponowanym publicznym notowaniem bezpośrednim jej akcji zwykłych klasy A. Coinbase zamierza notować swoje akcje zwykłe klasy A na Nasdaq Global Select Market pod symbolem “COIN”.

Brokerzy Walut Krypto: Recenzja International Market Service Board — Przyjrzenie się z bliska ich ofercie

Założona w 2012 roku przez Briana Armstronga i Freda Ehrsama, Coinbase jest zdecentralizowaną firmą, która zasila gospodarkę kryptowalutową. Misją Coinbase jest stworzenie otwartego systemu finansowego dla świata. Według wpisu na blogu firmy, cel ten zostanie “osiągnięty poprzez stworzenie bardziej sprawiedliwego, dostępnego, wydajnego i przejrzystego systemu finansowego godnego ery Internetu, który wykorzystuje moc aktywów cyfrowych zbudowanych przy użyciu technologii blockchain.”

Do tej pory firma pozyskała łącznie 540 milionów dolarów finansowania, z 15 przejęciami i kluczowymi inwestorami, takimi jak Manhattan Venture Partners, Tiger Global Management i Y Combinator na pokładzie. W 2018 roku Coinbase przejął również indyjski startup Earn.com — platformę, która pozwala użytkownikom zarabiać cyfrową walutę w zamian za wykonywanie zadań, takich jak odpowiadanie na e-maile lub branie udziału w ankietach. Jako część transakcji, Balaji Srinivasan, współzałożyciel i dyrektor generalny Earn.com, również dołączył do wymiany kryptowalutowej jako jej pierwszy w historii dyrektor ds. Technologii (CTO). Balaji odszedł jednak po prawie roku pracy w Coinbase.

Cryptocurrency and online trading news and broker reviews from around the globe

Cryptocurrency and online trading news and broker reviews from around the globe