Bitcoin osiąga cenę $13K po wejściu PayPala na rynek kryptowalut

Image for post
Image for post

Wieść o wsparciu PayPal dla aktywów kryptowalutowych wywołała zamieszanie na rynkach, z Bitcoin na czele, który osiągnął cenę ponad 13 000 dolarów po raz pierwszy od lipca.

Cena Bitcoina (BTC) wzrosła powyżej 13 000 dolarów po raz pierwszy od lipca i dopiero po raz trzeci od czasu wszechobecnej hossy pod koniec 2017 roku.

Przeczytaj także: Finantiko Recenzja — Ocena usług świadczonych przez brokera

Posunięcie to następuje po długotrwałym okresie pięciocyfrowych cen, podczas których BTC spędził prawie cały okres ostatnich 12 tygodni z ceną powyżej 10 000 dolarów.

Skok ten został wywołany na wieść o tym, że globalny gigant płatności PayPal uruchamia wsparcie dla Bitcoina, oprócz tego również Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH).

Założyciel Quantum Economics, Mati Greenspan, powiedział, że zamieszanie to było prawie w całości napędzane przez PayPal.

“Nie mam wątpliwości, że ta wiadomość jest niemalże wyłącznie odpowiedzialna za dzisiejsze zwiększone zyski.”

BTC wzrósł o 10% w ciągu ostatnich 24 godzin, ETH o 8%, BCH o 9%, a LTC o ponad 15%.

Podczas gdy ETH zmagał się z Bitcoinem, ETH nie zdołał utrzymać swojej siły w stosunku do Bitcoina od czasu spadku do niskich cen wynoszących średnio 400 dolarów w czasie sierpniowego wzrostu finansowego na zdecentralizowanym rynku. Ether obecnie posiada opór na poziomie 400 $.

W odpowiedzi na wiadomości z PayPal, Alex Mashinsky, dyrektor generalny kryptowalutowej platformy kredytowej Celsius powiedział:

“To jest zdecydowanie znak byka ze strony Bitcoina i innych krypto walut. Kryptowaluty są znakiem zaufania, a PayPal ma bardzo wysoki poziom zaufania wśród swoich użytkowników […] Jeśli UI/UX tej usługi będzie zrobione dobrze, zobaczymy miliony nowych użytkowników dołączających każdego miesiąca”.

Przeczytaj także: Crypto Exchange CEX.IO zabezpiecza licencję CySEC CIF

Cryptocurrency and online trading news and broker reviews from around the globe

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store